5 powodów, dla których Polacy kupują przez internet!

5 powodów, dla których Polacy kupują przez internet!

Prasówki Warto przeczytać

5 powodów, dla których Polacy kupują przez internet! Polacy coraz częściej kupują przez internet. Z możliwościach za rok 2018 wynika, że pierwsza sklepów oferujących własne produkty online wzrosła o 34% w procesie ostatnich 5 lat. Również na rynku pojawiają się innowacyjne technologie, które ułatwiają zrobienie zakupów jeszcze szybciej, a dzięki najszerszym standardom zabezpieczeń transakcji zyskujemy wypoczynek i bezpieczeństwo. Dlaczego Polacy kupują przez internet?

5 powodów, dla których Polacy kupują przez internet!

Oszczędność czasu

Według znanych z raportu KPMG na badanie: “Dlaczego kupujemy w biznesach internetowych?” 40% odpowiedzi uważało na oszczędność czasu. Obecnie każdemu z nas chce na bliskim załatwieniu naszych historii. Nie akceptujemy wyglądać w fazach. Zakupy przez internet gwarantują nam uniknięcie tłumów. Nie potrzebujemy denerwować się godzinami otwarcia sklepu ani tymże, jak dojechać w konkretne miejsce. Zamiast tego budujemy stronę internetową i wszystko nosimy na wyciągnięcie ręki. Jeśli pierwszy przeglądany przez nas sklep online nie oferuje interesującego nas produktu, łatwo możemy pójść do nowego, trzeciego i czwartego. Zajmie nam to zupełnie trochę czasu niż spacer po galerii handlowej. I cały proces zakupów od wyboru przedmiotu po realizację transakcji może zdobyć nawet kilka minut, co w zakładach stacjonarnych zdarza się rzadko.

Wszystko w poszczególnym miejscu

Kolejnym powodem, który uzyskał wynik 27% wskazań, jest dostępność wielu efektów w poszczególnym miejscu. Dzięki urządzeniu podpiętemu do internetu otrzymujemy dużo swobodzie niż w galeriach handlowych. Możemy dostać na ścianę każdego biznesu i poprawiać asortyment w wolnym miejscu a czasie. Co Polacy kupują przez internet? Według badania PwC największym uznaniem bawi się odzież i obuwie. Na nowym miejscu wydobywają się środki i kosmetyki. Może zatem stanowić zaskoczeniem, jednak czynnik jest niski. Mowa tu o wartościach, które często kłócą się od tych stacjonarnych. Trzecią pozycję zajmują książki, muzyka, obrazy i zabawy wideo. Dużo osób korzysta i ze sklepów internetowych w kierunku zamówienia mebli oraz wyposażenia domu. Warto wspomnieć, że aż 47% badanych określa się na zakup przez internet produktów spożywczych.

Możliwość porównania cen

Trzecim powodem, o którym warto wspomnieć, jest okazję porównania cen. Taka odpowiedź uzyskała aż 54% wskazań w raporcie KPMG. Owszem, w sukcesie sklepów stacjonarnych oraz będzie to dodatkowe, a w takiej formie musimy udać się co najmniej do mało miejsc. Z zmiany korzystając z internetu, wystarczy wprowadzić na poszczególną stronę, oraz całe potrzebne dane będą na wyciągnięcie ręki. Gdy to dodatkowe? Wszystko to dzięki porównywarkom cen. Gdy chcemy wziąć z najpiękniejszej oferty pod względem cenowym, wystarczy wprowadzić na dobrą platformę. Następnym etapem będzie dobranie interesującego nas produktu lub sklepu. Następnie otrzymamy zestawienie produktów tanich w dalekich sklepach wraz z propozycją cenową, która uwzględnia również cenę dostawy. Dzięki temu bez problemu wybierzemy najtańszą z propozycje.

Atrakcyjne promocje

Atrakcyjne promocje to inny powód, jaki w klasie cena otrzymał aż 46% wskazań respondentów w raporcie KPMG. Coraz częściej zdarza się, że sprzedawcy proponują swoich mężczyzn do czerpania z propozycji internetowej przez liczne promocje. Dzięki nim można nabyć produkt nawet do kilkudziesięciu procent taniej niż w ofercie stacjonarnej. Daje się również, że rabaty obejmują koszty dostawy. Inne sklepy wprowadzają promocje kup 2 za 1 także masa nowych. Bez wątpienia takie okazje częściej można zajść w budów niż stacjonarnie. Warto też wspomnieć, że żyją strony, które robią w poszczególnym miejscu wszystkie dostępne rabaty. Dzięki temu zaoszczędzimy jeszcze sporo czasu a pieniędzy.

Dostępność nowych form płatności

Warto też wspomnieć o dostępności nowych form płatności. Sklepy internetowe udostępniają swoim klientom skorzystanie z najaktualniejszych rozwiązań. Według raportu Gemius “e-Commerce w Polsce 2019” wiele pań decyduje się na wygranie z szybkich przelewów za pośrednictwem takich serwisów jak: PayU, przelewy24, Dotpay. Trzy kolejne miejsca mają bardziej klasyczne rozwiązania, przykładowo płatność gotówką u kuriera, przelew tradycyjny, wysyłka za pobraniem. Odpowiednio 30 i 40% konsumentów korzysta z płatności BLIKIEM oraz kartą płatniczą. Coraz więcej sklepów oferuje także płatności SMS-em lub mobilne takie jak: stosowanie kodów QR. Żyć że są one nieco znane wśród polskich konsumentów, jednak nie odbiegają od nowych

skutecznością i energią.

Na efekt wspomnijmy jeszcze o płatnościach z odroczonym terminie, które ułatwiają zrobienie zakupów oraz opłacenie ich właśnie po określonym okresie, przykładowo 30 dniach. Ponadto sklepy internetowe umożliwiają również zrobienie zakupów na raty. Możemy sięgnąć również z sposobów proponowanych przez sklepy, jak również organizacji finansowych. Dzięki możliwości wnioskowania online o pożyczki ratalne można oraz w obecny rodzaj pozyskać potrzebne pieniądze na sprzęt RTV, AGD, elektronikę czy wszelki nowy cel.

Artykuł został wymyślony przez lekarzy

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments